بازار خرید خرده پنیر لیقوان

بازار خرید خرده پنیر لیقوان

پنیر لیقوان یک پنیر کاملا ایرانی بوده است و در بین مردم ایران بسیار پر طرفدار می باشد. این پنیر فقط مخصوص صبحانه می باشد و می توانید در این سایت این پنیر بسیار خوشمزه را تهیه نمایید.

پنیرلیقوان در یکی از روستاهای تبریز تولید شده است و حتی امروزه نیز این پنیر در این روستا تولید می گردد. این پنیر بصورت کارخانه ای نیز موجود می باشد اما این راباید بدانید که نوع سنتی آن دارای رنگی روشن تر بوده و خوشمزه تر می باشد.

بازار خرید خرده پنیر لیقوان

انواع پنیر لیقوان:

  • پنیر اعلا
  • پنیر معمولی
  • پنیر تبریزی

پنیر لیقوان اعلا نوعی پنیر بسیار مقوی بوده است این پنیر از شیر گوسفند تولید می شود و طعمی بسیار ترد و خوشمزه دارد. لازم به ذکر است که آب مورد استفاده جهت تولید این پنیر از چشمه های سرشار و معدنی، بدوم کمترین نمک و آهکی تولید می گردد.

پنیر لیقوان معمولی نیز همانند نوع اعلا از شیر گوسفند تولید می شود. این پنیر به دلیل شرایط آب و هوایی که در دره لیقوان وجود دارد، متفاوت تر بوده است. ذکر این نکته لازم است که به دلیل فاصله زمانی که بین کارگاه و دام وجود دارد از کیفیت شیر کاسته می شود و محصول نهایی خیلی با کیفیت از آب در نخواهد آمد و این نکته پنیر اعلا را از این نوع پنیر متمایز تر می کند.

پنیر تبریزی نوعی از پنیرهای لیقوان می باشد، مخلوطی از شیر گاو یا گوسفند می باشد ولی این نکته را باید بدانید که این نوع پنیر کیفیتی پایین دارد و رنگ آن متمایل به زرد می باشد.

انواع پنیر لیقوان:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.