بازار پخش جدیدترین پنیر پیتزا

بازار پخش جدیدترین پنیر پیتزا

پنیر پیتزا یکی از بهترین نوع پنیر بوده و برای تهیه ی انواع پیتزا ها و لازانیاها از پنیر پیتزای مخصوص استفاده می شود. قبل از اینکه بیشتر با پنیر پیتزا آشنا شویم بهتراست ابتدا در مورد پنیر یک سری اطلاعات را شرح دهیم. پنیر به عنوان جزیی از گروه لبنیات، منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و فسفر است. مصرف ۳۰ گرم پنیر (معادل یک قوطی کبریت ) در حدود ۸ گرم پروتئین و ۲۰۰ میلی گرم کلسیم به بدن می رساند. در حالی که ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم شیر (معادل یک لیوان شیر) چنین میزان کلسیمی را به بدن می رساند.

بازار پخش جدیدترین پنیر پیتزا

معرفی انواع پنیر پیتزا:

  • پنیر موزارلا
  • پنیر پروسس دار

پنیر موزارلا: از خانواده ی محصولات پاستافیلا بوده است. این پنیر از شیر بوفالو تهیه می گردد و سفید رنگ است. بافت این پنیر نرم و کش دار است. این پنیر بعنوان پنیر پیتزای اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.معمولا این پنیر در نوع کم چرب دارای 18 درصد چربی، و در نوع پرچرب 22 درصد چربی، 17 درصد پروتئین و یک درصد نمک می باشد. پنیر پروسس: این پنیر از مخلوط چندین پنیر باهم تولید و عرضه می گردد. معمولا این پنیر دارای 15 درصد چربی، 18 درصد پروتئین و یک درصد نمک می باشد.

معرفی انواع پنیر پیتزا:

تولید پنیر پیتزا:

در تولید پنیر پیتزا استارترهای آب پنیر به شیر حاوی باکتری های ترموفیل اضافه می شود و سپس به شیر اجازه می دهند تا دوران رسیدن را طی نماید. سپس مایه پنیر رنت جهت ایجاد لخته به شیر اضافه می گردد. بعد از ایجا لخته، لخته بزرگ تر بریده شده و به قطعات کوچکتری تبدیل می گردد. پس از مدتی لخته ها را بهم زده تا مایع از آن جدا شود. بعد لخته ها را از آب جدا کرده و پرس می کنند و آبشان را گرفته و سفت می کنند. این کار باعث می شود که پنیر بافتی کش دار و لاستیک مانند به خود بگیرد.سپس با حرارت دادن حالت کش آمدن بیشتر نمایان می شود. در مرحله بعدی به لخته های ایجاد شده اجازه می دهند تا PH را به محدوده 5/5-2/5 برساند. لازم به ذکر است که در این محدوده پنیر قابلیت کشش بیشتری پیدا می کند.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.