با شلنگ باد کمپرسور به راحتی برف های خیابان را پاکسازی کنید

در حقیقت یک شلنگ باد کمپرسور به عنوان رابط بین کمپرسور و ابزار پنوماتیک مورد نیاز است. بدون آن، اتصال ابزار پنوماتیک به کمپرسور کار نخواهد کرد.

بنابراین استفاده از شلنگ باد کمپرسور ناگزیر می شود و بنابراین بسته به موقعیت، درک درستی از شلنگ مورد نیاز دارد. اول از همه، باید بدانید که شیلنگ های فنی زیادی وجود دارد، همه آنها با توجه به موادی که از آن ساخته شدند با یکدیگر متفاوت هستند:

 • قدرت (تقویت)
  نوع مستقیم و مارپیچ
  قطر بیرونی و داخلی
  توان عملیاتی
  اتصالات: سرنیزه و رهاسازی سریع
  طول (متر)

ماده ای که شلنگ باد کمپرسور از آن ساخته شده است مهم است، زیرا دارای بخش قابل توجهی از استحکام و عمر مفید شلنگ است.

در حال حاضر شیلنگ های ساخته شده از لاستیک پلی اورتان و پلی آمید در بازار رایج هستند. تولید کنندگان شلنگ علاوه بر استحکام، شاخص هایی مانند قیمت و راحتی در کار را نیز در نظر می گیرند.

بر اساس این ویژگی ها، شلنگ باد کمپرسور پلی آمید ارزان ترین و سبک ترین خواهند بود. با این حال، آنها یک اشکال دارند با استفاده طولانی مدت، مواد فرسوده می شوند و می توانند در نقاط شکست تغییر شکل دهند و هوای فشرده را از خود عبور دهند به عبارت دیگر بشکنند.

شلنگ

شلنگ باد کمپرسور پلی آمید انعطاف پذیرتر هستند، اما شیلنگ های لاستیکی یا پایه لاستیکی بادوام ترین آنها در نظر گرفته می شود.

با این حال شیلنگ های لاستیکی هنگام کار با ابزارهای پنوماتیک برای مدت طولانی بسیار سنگین هستند. راحتی و سبکی جای خود را به دوام می دهد.

برای عمر طولانی‌تر شلنگ باد کمپرسور، تولیدکنندگان اغلب شیلنگ‌ها را با نخ نساجی تقویت می‌کنند، این به آن‌ها اجازه می‌دهد زودتر از موعد خرد نشوند و فشار را حفظ کنند.

ویژگی متمایز بعدی شلنگ باد کمپرسور نوع آنها است، بسته به طرح: مستقیم یا مارپیچ. با شلنگ های مستقیم، همه چیز واضح است.

خود شیلنگ‌های مارپیچی برای صرفه‌جویی در فضا ساخته شده‌اند تا دیگر شیلنگ مانع نشود. از این نظر، شیلنگ های مارپیچ برای کار بسیار راحت هستند.

به طور جداگانه، ارزش بررسی موضوع قطر داخلی و خارجی را دارد، زیرا بسیاری از تولید کنندگان در نام خود هر دو مقدار را نشان می دهند.

در شکل به صورت شماتیک تفاوت این دو شکل نشان داده شده است، در هنگام انتخاب شلنگ باد کمپرسور باید به قطر داخلی شلنگ توجه کنید، زیرا بر توان عملیاتی بسیار تأثیر می گذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.