با کمپوست قارچ گیاه می تواند رشد زیادی نماید

با این حال، اگر فقط به دنبال تولید محصولی قابل مقایسه با کمپوست قارچ هستید، باید با انجام یک فرآیند کمپوست گرم برای حداقل دو هفته شروع کنید.

هدف این است که حداقل برای چند روز دمای توده شما از 160 درجه فارنهایت تجاوز کند، زیرا این کار باعث از بین رفتن دانه های علف هرز و از بین بردن باکتری های مضر موجود در مواد کمپوست می شود و همین امر باعث افزایش قیمت کمپوست قارچ می شود.

چرخاندن آن هر یا دو روز در طول فرآیند کمپوست گرم ضروری است.

این باعث وارد شدن هوا به داخل توده کمپوست می شود. همچنین، تضمین می کند که مواد کمپوست کمتری از بیرون شمع راه خود را به مرکز جایی که گرما ایجاد می شود، باز کند. رطوبت معمولی نیز باید با اسپری کردن شمع با شلنگ وارد شود.

هنگامی که برای چند هفته کمپوست گرم شد، نوبت به پیری و درمان بیشتر آن کمپوست می رسد.

یک توده ثانویه ایجاد کنید و اجازه دهید مواد برای چند هفته کهنه شود.

با این کار کمپوست به تدریج قهوه ای تیره تر می شود و حتی بیشتر تجزیه می شود.

شما مجبور نیستید شمع ثانویه را بچرخانید، زیرا سعی نمی کنید روند کمپوست داغ را دوباره شروع کنید.

فقط آن را مرطوب نگه دارید و اجازه دهید تجزیه شود. هنگامی که این فرآیند به پایان رسید، کمپوست قارچ دارید.

اگر از کمپوست خود برای پرورش قارچ استفاده نمی کنید، پس از اتمام مرحله کمپوست ثانویه آماده استفاده است! این به عنوان بستر قارچ مصرف نمی شود، بنابراین مواد مغذی آن کمی بیشتر از کمپوست قارچ مصرف شده خواهد بود.

هرچند این چیز بدی نیست.

اگر از این کمپوست برای پرورش قارچ استفاده می کنید، همچنان باید آن را پاستوریزه کنید (یا اگر از خاک اره چوب سخت استفاده کرده اید، باید آن را کاملاً استریل کنید).

برای کمپوست های ساخته شده از کاه، کود یا تفاله قهوه، این کار بسیار آسان است – یک قابلمه بزرگ آب را به جوش بیاورید و سپس مواد کمپوست خود را در یک کیسه توری یا پارچه ای قرار دهید.

آن را در قابلمه فرو کنید و حرارت را خاموش کنید و بگذارید یک ساعت تا یک ساعت و نیم بماند. مواد شما اکنون پاستوریزه شده است.

  • منابع 
  1. Mushroom Compost: What It Is, What It Does, And How To Make It

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.