تاثیر روشنایی لامپ ال ای دی دست ساز در جشن بزرگ هالیوود

لومن چیست؟
این مقدار کل نور مرئی است که از منبع نور ساطع می شود.
لومن به معنای روشنایی است هر چه مقدار لومن یک لامپ بیشتر باشد، میزان نور بیشتری می دهد.

سطح نور لامپ ها بر اساس مقادیر لومن اندازه گیری می شود، نه مقادیر وات برای دریافت نور بیشتر، باید لامپ هایی با لومن بالا انتخاب کنید.

وات چیست؟
وات میزان توان الکتریکی را که یک لامپ از شبکه برق می کشد تا روشن شود را نشان می دهد بسیاری از مردم فکر می کنند که هر چه وات (W) یک لامپ بیشتر باشد، لامپ روشن تر خواهد بود.

این کاملا درست نیست انواع مختلف لامپ ها می توانند به اندازه لامپ های دیگر نور تولید کنند در حالی که انرژی کمتری (یعنی قبض برق کمتر) از شبکه می گیرند.

برای اینکه بفهمیم کدام یک از دو لامپ روشن تر است، باید به مقادیر لومن نگاه کرد، نه مقادیر وات. لامپ با مقدار لومن بزرگتر همیشه روشن تر خواهد بود.

همانطور که طول بر حسب متر و وزن بر حسب کیلوگرم اندازه گیری می شود، روشنایی لامپ ها با مقادیر لومن اندازه گیری می شود نه وات.

بازده روشنایی چیست؟
میزان نوری است که یک لامپ به ازای هر واتی که از برق گرفته می شود، چند لومن می دهد لامپ های کارآمد می توانند نور بیشتری را در حالی که انرژی کمتری را از شبکه می گیرند، ارائه دهند.
لامپ های رشته ای می توانند 400 لومن نور در حالی که 40 وات برق از شبکه برق مصرف می کنند، ایجاد کنند لامپ های LED می توانند از 8 وات استفاده کنند و 800 لومن نور دهند.

BIN چیست و چرا اهمیت دارد؟
هنگام تولید لامپ ال ای دی دست ساز، ممکن است تفاوت های جزئی در ویژگی هایی مانند لومن و دمای رنگ LED های تولید شده در همان سری رخ دهد در صورت استفاده از این ال ای دی ها که ویژگی های متفاوتی نسبت به خط تولید دارند، در یک پروژه ممکن است شرایط آزاردهنده بصری ایجاد شود.

برای جلوگیری از این امر، ledهای خارج شده از خط تولید را بر اساس خواص آنها گروه بندی می کنند و led های مشابه را در همان گروه جمع می کنند از آنجایی که LED های با شماره BIN یکسان دارای ویژگی های یکسانی هستند، هنگام استفاده با هم تفاوت نور آزاردهنده ای وجود ندارد.

درایور LED چیست؟
درایور LED یک مدار الکتریکی است که برای تغذیه LED ها استفاده می شود درایور باید جریان کافی را برای روشن کردن LED در روشنایی لازم فراهم کند، اما برای جلوگیری از آسیب رساندن به LED، جریان را محدود کند.
ال ای دی ها با برق ولتاژ پایین و جریان مستقیم کار می کنند برق اصلی در خانه های ما جریان متناوب و ولتاژ بالا (230 ولت ~) است هدف اصلی یک درایور LED تبدیل این جریان متناوب ولتاژ بالا به برق جریان مستقیم ولتاژ پایین است که LED ها برای کار با آن طراحی شده اند.

کم نور چیست؟
رساندن سطوح روشنایی منابع نور به سطح مورد نظر کاربران، کم نور نامیده می شود دستگاه های الکترونیکی که این را فراهم می کنند دیمر نامیده می شوند.

آیا کم نور باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود؟
بله، کاهش نور (یعنی کم نور) چراغ های LED به شما امکان می دهد انرژی کمتری مصرف کنید.

آیا LED ها می توانند کم نور شوند؟
بله، همه LED ها را می توان کم نور کرد با این حال، درایورهایی که با LED استفاده می شوند باید دارای ویژگی کاهش نور باشند یا باید یک دستگاه قابل تنظیم بین درایور و LED وجود داشته باشد سعی نکنید لامپ هایی را که ویژگی DIM ندارند کم کنید، زیرا لامپ های LED به صورت یکپارچه با قطعات الکترونیکی خود فروخته می شوند!

ممکن است به محصول آسیب برسانید کم نور کردن نوارهای SMD یا LED بسیار آسان است می توانید دستگاه های دیمر LED را از Avonni تهیه کنید.

تعمیر و نگهداری در روشنایی LED
ال ای دی ها پس از اتمام نصب نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند لامپ های رشته ای سنتی هر چند ماه یکبار نیاز به تعویض لامپ داشتند با توجه به عمر طولانی ال ای دی ها، نیاز به تعویض مکرر لامپ از بین می رود.

بالاست های مورد نیاز لامپ های فلورسنت در روشنایی LED یافت نمی شوند تعویض و نگهداری بالاست ها در روشنایی LED موجود نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.