تاثیر زیتون سبز طارم در درمان سینوزیت

تحقیقات اخیر همچنین نشان داده است که چربی های تک غیراشباع موجود در زیتون می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

اسید اولئیک موجود در زیتون سبز طارم، پس از جذب در بدن، به سلول هایی منتقل می شود که می توانند الگوهای سیگنالینگ را در سطح غشای سلولی تغییر دهند.

این تغییرات در غشای سلولی منجر به کاهش فشار خون می شود.

خوردن 10 عدد زیتون قبل از غذا می تواند اشتهای شما را تا 20 درصد کاهش دهد این به این دلیل است که اسیدهای چرب تک غیراشباع موجود در زیتون روند هضم را کند می کند و هورمون کوله سیستوکینین را تحریک می کند، هورمونی که پیام سیری را به مغز می فرستد.

در برابر بیماری آلزایمر محافظت می کند
انجمن شیمی آمریکا تحقیقی را در سال 2013 منتشر کرد که یک واقعیت عجیب را فاش کرد.

اگرچه آلزایمر حدود 30 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد، اما شیوع آن در کشورهای مدیترانه ای کمتر است به گفته این دانشمندان به دلیل این واقعیت که آنها غلظت بالایی از چربی های تک غیراشباع سالم موجود در روغن زیتون (که از درخت زیتون می آید) مصرف می کنند.

همچنین ممکن است این مقاله در مورد فواید روغن زیتون برای شما جالب باشد.

زیتون حاوی پلی فنول است، یک ماده شیمیایی طبیعی که استرس اکسیداتیو در مغز را کاهش می دهد طبق مطالعات، خوردن روزانه یک وعده زیتون به بهبود حافظه تا 20 درصد کمک می کند.

برای بهبود حافظه، ممکن است به این تمرینات نیز علاقه مند باشید.

در مقابل سرطان متحد شوید

خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زیتون آن را به یک متحد طبیعی برای محافظت در برابر سرطان تبدیل می کند، زیرا استرس اکسیداتیو مزمن و التهاب مزمن می تواند از عوامل کلیدی در توسعه آن باشد.

اگر التهاب مزمن بیش از حد در سلول های ما وجود داشته باشد، خطر ابتلا به سرطان افزایش می یابد زیتون با تامین منابع غنی از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ضد التهابی به ما کمک می کند تا از این ترکیب خطرناک اجتناب کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.