تهیه شوینده پوست چرب الیوکس از عصاره میوه نارگیل

بعد از پاکسازی مراقبت می شود زیرا پوست چرب نیز به رطوبت نیاز دارد هنگام استفاده از کرم های روز و شب دقت کنید که محصولات مرطوب کننده نباشند اما خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشند.

در اینجا نیز محصولات مراقبت ویژه ای برای پوست های چرب وجود دارد که برای کاهش جریان سبوم و به حداقل رساندن درخشش معمولی چرب در نظر گرفته شده است اما اگر به صورت روزانه از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می کنید، حتما باید به عبارت «غیر کومدون زا» روی بسته بندی دقت کنید.

بعد از پاکسازی پوست شما حتما باید از شوینده پوست چرب الیوکس برای پوست های چرب استفاده کنید

منظور از “کومدوژنیک” مواد خاصی است که گفته می شود منافذ را می بندند و البته، این آخرین چیزی است که هنگام آرایش کردن می خواهید.

آیا تا به حال متوجه شده اید که پوست شما به ویژه در ظهر براق است و در اواخر عصر کمتر براق است؟

این گاهی اوقات به این دلیل است که غدد چربی شما در طول روز به طور متفاوتی کار می کنند بنابراین توصیه می شود از آرایش بدون روغن با رنگدانه های مات کننده استفاده کنید که چربی اضافی را روی پوست می بندد.

با این حال، محصول را فقط پس از تمیز کردن کامل روی صورت خود بمالید و از چندین بار پودر زدن خودداری کنید، در غیر این صورت پودر با سبوم یا درخشش چرب مخلوط می‌شود و به نوبه خود یک بستر ایده‌آل برای رشد باکتری‌هایی است که ناخالصی‌های پوستی مانند جوش و جوش‌های سرسیاه را افزایش می‌دهند.

محصولات پاک کننده زیر در اینجا توصیه می شود:

یک کرم روز برای پوست های چرب کرم شب برای پوست های چرب یک آرایش مات کننده برای پوست های چرب یک پودر مات کننده برای پوست های چرب یک پاک کننده آرایش بدون چربی.

همانطور که در ابتدا ذکر شد، رژیم غذایی ما نیز بر روی رنگ پوست تاثیر دارد به خصوص اگر از پوست چرب رنج می برید، توصیه می شود از غذاهایی که به خصوص حاوی نمک، چربی یا قند هستند پرهیز کنید زیرا باعث افزایش تولید سبوم می شوند. 

از سوی دیگر، مطمئن شوید که یک رژیم غذایی متعادل مصرف می‌کنید که شامل میوه‌ها و سبزیجات تازه و محصولات حیوانی کمتری مانند گوشت قرمز، شیر، کره و پنیر است، زیرا چربی‌های اشباع‌شده بالایی دارند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.