خوردن عناب کرمانشاه شمارا تا یک ماه سیر نگه می دارد

سلول های مغز با افزایش سن شروع به تحلیل می کنند. این امر خطر ابتلا به تعدادی از اختلالات عصبی را افزایش می دهد. عناب کرمانشاه قادر است ذهن را آرام کند. مطالعات بیان می کنند که این میوه می تواند یک کاندید بالقوه در درمان بیماری های عصبی باشد.

عناب همچنین ممکن است عملکرد آستروسیت هایی را که مسئول محافظت از نورون ها هستند بهبود بخشد.

مطالعات روی موش ها نشان می دهد که عصاره عناب ممکن است حافظه را تقویت کند. عصاره عناب همچنین رشد و تکامل سلول های عصبی را در ناحیه شکنج دندانه دار در موش افزایش داد. شکنج دندانه دار یکی از دو ناحیه در مغز است که سلول های عصبی جدید در آن رشد می کنند.

یک مطالعه تجربی روی موش‌های مبتلا به تشنج، اثرات امیدوارکننده‌ای از عصاره عناب بر روی آنها نشان داد. این مطالعه نشان داد که موش هایی که قبل از تشنج تحت درمان با عصاره عناب قرار گرفته بودند یادگیری و حافظه را بهبود بخشیدند و استرس اکسیداتیو را در مقایسه با گروه کنترل کاهش دادند.

از این رو عصاره عناب ممکن است به طور قابل توجهی آسیب مغزی ناشی از تشنج را کاهش دهد.

عناب

میوه عناب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند زیرا سرشار از فیتوکمیکال های تقویت کننده سیستم ایمنی است.

ثابت شده است که فلاونوئیدهای موجود در عناب عوامل ضد میکروبی قوی هستند. در واقع، عصاره اتانولی این میوه به درمان عفونت در کودکان کمک می کند.

همچنین اسید بتولینیک موجود در عناب برای مبارزه با عفونت HIV و ویروس آنفولانزا در مطالعات تجربی مشخص شده است.

خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی عناب ممکن است به درمان آکنه، لکه ها و جای زخم کمک کند. با این حال، تحقیقات مستقیم در این زمینه وجود ندارد.

مشخص شده است که عناب خارش ناشی از اگزما را تسکین می دهد. همچنین پتانسیل جلوگیری از گسترش ملانوم (سرطان پوست) را نشان داده است.

استفاده از اسانس عناب بر روی موش های تراشیده شده به مدت 21 روز منجر به رشد موهای آنها در مقایسه با گروه کنترل شد.

این روغن ممکن است دارای فعالیت تقویت کننده رشد مو باشد. با این حال، مطالعات بیشتری برای درک اثرات مشابه در انسان مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.