سبزی خردکن مخصوص آشپزخانه منازل

به نظر می رسد دهه 2020 آغاز یک دهه از خودمراقبتی است که در خانه های ما اتفاق می افتد. برای بسیاری، این به معنای گذراندن زمان بسیار بیشتری در آشپزخانه، یادگیری مهارت های جدید آشپزی و آشنایی بیشتر با میوه ها و سبزیجات جهان است.

وقتی در خانه آشپزی می کنید، نه تنها باید بدانید که چگونه طعم ها را با هم ترکیب کنید، بلکه باید سبزیجات را برای استفاده به روش های مختلف، از رشته فرنگی شبه ماکارونی گرفته تا مخلفات روشن و رنگارنگ، آماده کنید.

هرچه وعده های غذایی بیشتری تهیه کنید، سریعتر تصمیم می گیرید که برش دادن، خرد کردن و خرد کردن سبزیجات زمان بر است و به طور کلی لذت بخش ترین قسمت پخت و پز نیست.

پس بهترین دستگاه سبزی خردکن ایرانی چیست؟ سبزیجات خردکن دستی نسبت به انواع برقی رایج ترند، اما هر دو وجود دارند و مزایا و معایب منحصر به فردی دارند. سبزی خردکن مورد علاقه ما ماندولین قابل تنظیم مولر اتریش است زیرا دارای اتصالات چند تیغه ای ساخته شده از فولاد ضد زنگ است.

در این مقاله، ما بحث می کنیم که سبزیجات خردکن چیست و چگونه بهترین را برای خانه خود انتخاب کنید. البته، ما نیز انتخاب خود را از 11 بهترین دستگاه سبزیجات خرد کن را با شما به اشتراک می گذاریم.

دستگاه سبزی خرد کن چیست؟
سبزی خردکن ها به گونه ای طراحی شده اند که اکثر کار و مهارت را از برش دادن یا رنده کردن سبزیجات خارج کنند.مطمئناً هنوز هم باید مراقب باشید که انگشتانتان مانع نشوند، اما اگر مهارت های چاقو را خوب تمرین نکنید، سبزیجات خردکن می توانند بسیار ایمن تر از چاقوهای تیز باشند.

با سبزی خردکن مناسب، می توانید برش های یکنواخت، تکه های کوچک یا بزرگ و در برخی موارد حتی برش های ژولین یا رشته های رشته فرنگی از سبزیجات یا حتی میوه های خود ایجاد کنید.

سبک‌ها و ویژگی‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را در یک دستگاه سبزی خردکن سطلی مفید گنجاند، بنابراین اجازه دهید کمی وقت بگذاریم تا به دقت در مورد آنچه که باید در هنگام انتخاب یک دستگاه سبزی خردکن جستجو کنید، بحث کنیم.

سبزی خردکن برقی در مقابل دستی
اکثریت قریب به اتفاق سبزی خردکن ها به صورت دستی کار می کنند، که نیاز به استفاده از مقداری نیرو و مهارت برای کار با این ابزار دارد.

حتی به این ترتیب، آنها به طور کلی به نیروی و مهارت کمتری نیاز دارند، البته به زمان نیاز نیست، نسبت به انجام کار مشابه با استفاده از یک چاقوی تیز. همچنین احتمالاً به نتایج بسیار تمیزتر و یکنواخت تری دست خواهید یافت.

اکنون چند گزینه الکتریکی در بازار وجود دارد که می توانند حتی ایمن تر و سریع تر باشند. آنها به طور کلی گران تر هستند، که در صورت درگیر شدن قطعات موتوری قابل انتظار است و ایمنی باید در نظر گرفته شود.

بسته به نوع برش، برش یا رنده مورد نیاز، ممکن است به اندازه یک خردکن دستی نتایج دقیقی نداشته باشند.

مدل‌های مختلف دستگاه‌های سبزی خردکن صنعتی دارای ضمائم تیغه‌های مختلفی هستند.

این می تواند تفاوت قابل توجهی در سبک خرد کردن و برش دادن شما با دستگاه برش سبزیجات ایجاد کند. همچنین می تواند بر نوع سبزیجاتی که می توانید با استفاده از دستگاه برش دهید یا خرد کنید، تأثیر بگذارد.

برخی از رایج ترین تیغه های موجود در برش سبزیجات عبارتند از:

برش با ضخامت های مختلف
رنده درشت، منظم و ریز
برش های موج دار یا موج دار

برخی از واحدهای تخصصی نیز توانایی ایجاد رشته فرنگی بلند یا برش های جولینه را ارائه می دهند.

ویژگی های اضافی
برخی از سبزیجات خردکن نیز ممکن است دارای ویژگی های اضافی باشد که برای خانواده شما مفید است.

یکی از راحت‌ترین ویژگی‌های اضافی که باید به دنبال آن بگردید و برنامه‌ریزی کنید، یک کیف ذخیره‌سازی برای هر قطعه قابل جابجایی است، به خصوص اگر تیغه باشد.

برش سبزیجات فوق العاده تیز هستند و داشتن یک مکان امن برای نگهداری آنها قبل از اینکه آنها را در کشو یا کمد قرار دهید مهم است.

 • منابع:
  1. 11 Best Veggie Shredders Of 2022

 • تبلیغات: 
  1. با انواع لوله های پلی اتیلن آشنا شوید
  2. قتل بخاطر یک قالب سیلیکونی در بنگلادش!!
  3. بهترین مزایای نعناع
  4. استفاده از توت برای تولید خمیر دندان!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.