صادرات جدیدترین پنیر لیقوان

صادرات جدیدترین پنیر لیقوان

پنیر لیقوان یکی از مشهور ترین و خوشمزه ترین پنیر سنتی ایرانی ها بوده است. این پنیر که دارای بافتی نیمه نرم بوده باید بین 3 تا 12 ماه در آب نمک قرار بگیرد تا برسد. این پنیر اولین بار در روستایی به اسم لیقوان در نزدیکی شهر تبریز تولید و به بازار عرضه گردید.

این پنیر از شیر گوسفند تولید می شود و طعمی ترد و شور دارد و برای افرادی که دارای فشار خون بالا هستند اصلا توصیه نمی شود. این پنیر برخلاف نوع های دیگر پنیر مانند: گودا، چدار، موزارلا و… که برای وعده های غذایی مناسب هستند، این پنیر فقط مخصوص صبحانه بوده و مورد مصرف قرار می گیرد.

فروش پنیر لیقوان

انواع پنیر لیقوان:

  • پنیر لیقوان اعلا یا پنیر سوپر لیقوان
  • پنیر لیقوان معمولی
  • پنیر تبریزی

صادرات جدیدترین پنیر لیقوان

پنیر اعلا یا سوپر لیقوان: این نوع پنیر از شیر تازه دوشیده شده ی گوسفند تولید می گردد و آب مورد استفاده در این نوع پنیر از چشمه های آب معدنی لیقوان بوده و عاری از هرگونه رسوب و آهکی می باشد. این نوع پنیر جزو با کیفیت ترین و تازه ترین نوع پنیر لیقوان می باشد. بافت این پنیر ترد بوده و هنگام برش خرد نمی شود و بسیار لذیذ و خوش طعم است.

پنیر لیقوان معمولی: این نوع پنیر هم مانند نوع اول از شیر گوسفند تولید می گردد اما به دلیل فاصله ی زیادی که بین دام و کارگاه وجود دارد، چندین ساعت تاخیر افتاده و از کیفیت شیر کاسته ی شود بنابراین نسبت به نوع اعلا کیفیتی پایین تر دارد.

پنیر تبریزی: این نوع پنیر مخلوطی از شیر گاو و گوسفند است و دارای پایین ترین نوع کیفیت می باشد به نحوی که با برش داردن قالب پنیر خرد شده و شکل نامناسبی پیدا می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.