فروشگاه خرده پنیر برشته

فروشگاه خرده پنیر برشته

پنیر برشته ترکیبی از پنیرلیقوان و یا پنیر فتا با مواد دیگری است که در ادامه به طرز تهیه این غذای شمالی بیشتر می پردازیم. پنیر نیز از خانواده ی لبنیات به حساب می آید ، شاید در ایران تعداد پنیر هایی که مورد استفاده عموم قرار می گیرد به چند نوع پنیر مانند پنیر لیقوان ، پنیر موتزارلا، پنیر فتا یا دانمارکی ختم شود ، اما در سراسر دنیا تعداد بسیار زیادی از انواع پنیر وجود دارد.

اما در مدتی کم و با تجهیز و افتتاح کارخانه های مدرن و پیشرفته تولید پنیر، در مدت کوتاهی فروشگاه ها از انواع و اقسام پنیر در شکل ها و رنگ های بی شمار پرشد. البته باید توجه داشت مصرف پنیر کار تخصصی و پیچیده ای نیست، اما باید دانست هر پنیر براساس بافت و طعم برای مصرف خاصی مناسب تر است که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

فروشگاه خرده پنیر برشته

مواد لازم در تهیه پنیر برشته:

  • پنیر لیقوان یا پنیر سفید  400 گرم
  • تخم مرغ  2عدد
  • سیر  2حبه
  • روغن  2 قاشق غذا خوری
  • شوید خشک  1 قاشق غذا خوری
  • زرد چوبه  1/2 قاشق چای خوری
  • نمک و فلفل به میزان دلخواه

 

تجارت عمده پنیر برشته
پنیر ها براساس سفتی بافت به ۴ گروه تقسیم می شوند:

پنیر های خشک: این گروه از پنیر ها بافت خشک و سفتی دارند و معمولا بر اثر حرارت به سرعت برشته می شوند. به همین دلیل در زمان سرو غذا یا در چند لحظه آخر روی غذا داده می شود. پارمزان معروف ترین پنیر این خانواده است.پنیر های نیمه خشک: بخش بزرگی از پنیر ها در این گروه قرار می گیرند و روش مصرف بسیار متنوعی دارند.

چدار، فتا، سوییس چیز در این گروه قرار دارند.پنیرهای نرم یا نیمه نرم: در این گروه معمولا پنیر ها هم در غذا و هم به تنهایی سرو می شوند. موتزارلا، کممبر و پنیر محلی از معروف ترین اعضای این خانواده هستند.پنیر های خیلی نرم: استفاده بخش بزرگی از این گروه در انواع غذا و دسر است.ماسکارپونه، پنیر خامه ای، ریکوتا و کاتج چیز پنیر های مشهور این گروه هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.