وفور طلای تمام عیار در طبیعت

طلا که یک فلز جذاب و بسیار با ارزش است، حداقل 5500 سال است که شناخته شده است و طلا گاهی اوقات در طبیعت آزاد یافت می شود اما معمولاً همراه با نقره، کوارتز (SiO2)، کلسیت (CaCO3)، سرب، تلوریم، روی یا مس یافت می شود.

تقریباً 1 میلی گرم طلا در هر تن آب دریا حل می شود، اگرچه استخراج آن در حال حاضر بیش از ارزش طلا هزینه دارد، تخمین زده شده است که تمام طلایی که در حال حاضر تصفیه شده است را می توان در یک مکعب به ابعاد 20 متر در یک طرف قرار داد.

ما سعی نموده ایم تا گوشواره طلا را با نرخ بسیار مناسبی روانه بازار نموده و آنها را به آسانی در دسترس شما قرار دهیم و بدین روی می توانیم بیان نماییم که از عیار بالایی برخوردارند.

طلا در بین تمام فلزات شناخته شده، چکش خوارترین و انعطاف پذیرترین است که یک اونس طلا را می توان به ورقه ای به ابعاد تقریباً 5 متر در یک طرف کوبید.

ورقه های نازک طلا که به ورق طلا معروف هستند، عمدتاً در هنرها و صنایع دستی برای تذهیب استفاده می شود و یک ورق طلا می تواند به ضخامت 0.000127 میلی متر یا حدود 400 برابر نازک تر از موی انسان باشد.

توجه نمایید که طلای خالص نرم است و معمولاً برای افزایش استحکام با فلزات دیگر مانند نقره، مس، پلاتین یا پالادیوم آلیاژ می شود که از آلیاژهای طلا برای ساخت جواهرات، وسایل تزئینی، پرکردگی دندان و سکه استفاده می شود.

مقدار طلا در یک آلیاژ با واحدی به نام قیراط اندازه گیری می شود و یک عیار برابر است با یک قسمت در بیست و چهار، بنابراین یک انگشتر طلای 18 عیار دارای 18 قسمت طلای خالص و 6 قسمت مواد آلیاژی است.

طلا رسانای خوبی برای گرما و الکتریسیته است و وقتی در معرض هوا قرار می گیرد کدر نمی شود، بنابراین می توان از آن برای ساخت کانکتورهای الکتریکی و بردهای مدار چاپی استفاده کرد.

طلا همچنین بازتاب دهنده خوبی برای تابش مادون قرمز است و می تواند برای محافظت از فضاپیماها و آسمان خراش ها در برابر گرمای خورشید استفاده شود که از آینه های روکش طلا می توان برای ساخت تلسکوپ هایی که به نور مادون قرمز حساس هستند استفاده کرد.

لذا شما بانوان سعی نمایید تا گوشواره طلا اصفهان را تهیه نمایید و آنها را از مرجع مطمئنی دریافت نموده و بی شک یکی از بهترین نمونه ها را برای خود در نظر داشته باشید.

ایزوتوپ رادیواکتیو طلا، طلا-198، برای درمان سرطان استفاده می شود و تیوسولفات سدیم طلا (AuNa3O6S4) به عنوان یک درمان برای آرتریت استفاده می شود که اسید کلرائوریک (HAuCl4) برای حفظ عکس ها با جایگزینی اتم های نقره موجود در یک تصویر استفاده می شود.

البته دستبند طلا زنانه را نیز یکی از بهترین نوع محصولات قلمداد نموده ایم که می تواند مورد پسند بسیاری از افراد بوده باشد و همواره نرخ فروش بسیار بالایی را داشته باشد.

در ادامه می خواهیم در مورد فراوانی این فلز صحبت نماییم و تمام اطلاعات را بیان داریم و شما نیز با دقت آنها را مطالعه نمایید.

فراوانی پوسته تخمینی: 4×10-3 میلی گرم در کیلوگرم

فراوانی تخمینی اقیانوسی: 4×10-6 میلی گرم در لیتر

تعداد ایزوتوپ های پایدار: 1 (مشاهده تمام داده های ایزوتوپ)

انرژی یونیزاسیون: 9.226 eV

حالت های اکسیداسیون: +3، +1

پیکربندی پوسته الکترونی:

1s2

2s2 2p6

3s2 3p6 3d10

4s2 4p6 4d10 4f14

5s2 5p6 5d10

6s1

  • منابع:
    1. The Element Gold

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.