پنیر گوسفندی محلی خانگی سنتی

هیچ یک از انواع پنیری که در بازار وجود دارد نمی تواند به اندازه پنیر گوسفندی محلی خوش طعم و لذیذ باشد. این محصول با استفاده از شیر گوسفندی درجه یک تولید می شود و به همین دلیل طبیعی است که از آن انتظار داشتن طعمی لذیذ و عالی داشته باشیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

این محصول در به صورت کیلویی و با بسته بندی های کوچکتر موجود می باشند که می توانید بسته به نیاز خود، این بسته های را خریداری کنید. در این مطلب به طور کلی قصد داریم تا شما را با انواع مختلف پنیر گوسفندی در بازار، قیمت هر کیلو از این محصول و چگونگی تهیه آن را بررسی کنیم از این رو سعی کنید حتما تا انتها ما را دنبال کنید.

پنیر گوسفندی محلی خانگی سنتی

فروش پنیر گوسفندی

فروش پنیر گوسفندی پنیر محصولی جدا نشدنی از وعده صبحانه ایرانی است و از این رو طبیعی است که میزان فروش آن‌ در بازار بالا باشد. در حال حاضر انواعی از پنیر در ایران تولید می شود که این تفاوت ها با توجه به نوع شیر استفاده شده، روش تهیه و شکل عرضه پنیر در بازار، ایجاد می شوند. اکثرا نمونه های محلی بیشتر در میان مصرف کنندگان محبوب می باشد چرا که اعتقاد دارند این محصولات به صورت کاملا سنتی و طبیعی تهیه می شوند از این رو سالم تر هستند.

پنیر گوسفندی محلی جزو پر طرفدار ترین انواع پنیر در بازار ایران می باشد و اطمینان داریم که این محبوبیت تنها به دلیل طعم و مزه بی نظیر این محصول نمی باشد بلکه ویژگی های دیگری همچون خواص و ارزش غذایی زیاد هم باعث شده است تا پنیر های گوسفندی دارای محبوبیت زیادی در بازار باشند. به طور کلی شیر گوسفندی هم لذیذ تر از شیر گاو بوده و هم خواص بیشتری دارد از این رو طبیعی است که پنیر و دیگر فرآورده های آن ها پر تقاضا تر باشند.

پنیر گوسفندی به نسبت نمونه های گاوی، چربی کمتری دارد از این رو احتمالا بافت آن سخت تر از پنیر های گاوی است. این محصول دارای پروتئین و کلسیم فراوانی برای بدن می باشد و به همین دلیل ی صبحانه قوی و پروتئینی برای بدن محسوب می شود. وجود کلسیم فراوان یکی‌ از شناخته شده ترین خواص پنیر و به طور کلی فرآورده های لبنی است که در این محصول هم به فراوانی دیده می شود.

مصرف چنین محصولاتی با توجه به داشتن میزان پروتئین و کلسیم بالا، به کودکان و نوجوانان در حال رشد بسیار توصیه می شود چرا که می تواند به خوبی نیاز های بدن آن ها را تامین کند و به آن ها امکان رشد بهتر و بیشتر را بدهد. ضمنا گروه هایی که در خطر پوکی استخوان هستند باید بیشتر از افراد عادی به دنبال مصرف مواد کلسیمی باشند.

پنیر جزو محصولاتی است که در هر صد گرم از آن میزان زیادی کلسیم مشاهده می شود و نکته مهم این است که پنیر گوسفندی، هضم آسانی هم دارد. به طور کلی مواد زیادی وجود دارند که حاوی کلسیم زیادی بوده اما این کلسیم به راحتی در بدن جذب نمی شود و به همین دلیل نمی تواند برای بدن، فایده ای داشته باشند.

اما پنیر گوسفندی به نسبت هضم آسانی داشته و به همین دلیل اکثرا کلسیم موجود در آن جذب می شود. افرادی وجود دارند که به دلیل نقص های آنزیمی به لاکتوز موجود در شیر حساس هستند و با مصرف این محصولات دچار دل درد و مشکلات این چنینی می شوند. این افراد می توانند پنیر گوسفندی را مصرف کرده و از مواد معدنی موجود در آن بهره مند، بشوند چرا که این محصول فاقد لاکتوز می باشد.

از مجموعه موارد گفته شده باید دریافته باشید که پنیر گوسفندی تا چه اندازه می تواند برای بدن شما مفید باشد. از این رو سعی کنید حتما در برنامه غذایی خود خصوصا صبحانه که در آن میزان جذب کلسیم بالا می باشد، از پنیر گوسفندی درجه یک ایرانی استفاده بکنید.

قیمت پنیر گوسفندی به نسبت گران تر از پنیر گاوی و یا پنیر های معمولی است که به بازار عرضه می شود که این موضوع به دلیل گران تر بودن شیر گوسفندی و همچنین تقاضا بیشتر برای آن در بازار می باشد.‌ با این وجود اما مطمئنا خرید این محصول می تواند به صرفه تر از نمونه های دیگر در بازار باشد که در مطالب قبلی با بخشی از آن ها آشنا شدید.

مدل های بسته بندی پنیر گوسفندی عمدتا شرکتی بوده و قیمت آن ها گران تر از نمونه های فله با وزن برابر می باشد. این اختلاف قیمتی به دلیل هزینه های تولید و بسته بندی پنیر گوسفندی است. در صورت دسترسی به مراکز معتبر، پنیر گوسفندی محلی می تواند خوش طعم و با کیفیت تر از نمونه های دیگر باشد.‌

همان طور که می دانید فروش محصولات لبنی هم‌ از طریق مراکزی مراکز تخصصی فروش فرآورده های لبنی و هم از طریق فروشگاه های عمومی فعال در زمینه فروش مواد غذایی انجام می شود. البته نمونه های ارائه شده در این مراکز با هم تفاوت دارد. برای مثال مدل های فروش شده در فروشگاه های مواد غذایی، بیشتر پنیر های بسته بندی شرکتی می باشند و به ندرت می توانید نمونه های محلی و کیلویی را در آن مشاهده کنید.

در حالی که در مراکز تخصصی فروش فرآورده های لبنی کاملا برعکس است و پنیر های ارائه شده در این مراکز، بیشتر به شکل فله ای و محلی هستند و کمتر می توانید پنیر های شرکتی را مشاهده کنید. بر این اساس می توانید بسته به سلیقه خود هر یک از این مراکز را انتخاب کنید. اگر پنیر های محلی را بیشتر می پسندید، به مراکز فروش تخصصی پنیر مراجعه کنید و اگر نمونه های شرکتی را می پسندید، نیازی به مراجعه به مراکز تخصصی نیست و می توانید خرید خود را از طریق فروشگاه های مواد غذایی انجام بدهید.

همه این مراکز امروزه به صورت آنلاین هم محصولات خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند و از این رو در صورت عدم دسترسی ب مراکز فروش حضوری، می توانید از طریق این سایت ها خرید خود را نهایی کنید. این سایت از جمله مراکز فروش آنلاین می باشد که از طریق آن می توانید پنیر گوسفندی درجه و ممتاز محلی و یا شرکتی را خریدار بکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران فروش ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.