پیرزنی که با مصرف چای کوهی تازه جوانتر شد

چای کوهی تازه یونانی به دلیل خواص دارویی آن یکی از محبوب ترین گیاهان یونانی از زمان های قدیم بوده است – و نه تنها این. همچنین به عنوان یک طراوت روزانه و تقویت کننده انرژی برای بسیاری از مردم در سراسر جهان استفاده شده است. به آن چای چوپان نیز می گویند.

چای کوهی یونانی از گیاهان متعلق به جنس Sideritis تهیه می شود. آن را به عنوان “Sideritis” نیز می شناسند و نام آن از کلمه یونانی “sideros” به معنای “آهن” گرفته شده است.

تا به امروز چای به روش سنتی جمع آوری می شود. 150 گونه مختلف از جنس گیاه Sideritis وجود دارد که از آن چای کوهی تهیه می شود. Sideritis scardica گیاهی است که معمولاً برای چای کوهی یونانی استفاده می شود.

گونه های مختلف به طور عمده در منطقه مدیترانه از جمله منطقه یونان از ارتفاع حدود 1000 متر رشد می کنند. کشت در ارتفاعات کم و در تک کشت های بزرگ تأثیر منفی بر غلظت مواد ارزشمند دارد و آنها را برای استفاده به عنوان گیاهان دارویی بی ارزش می کند.

چای

با این حال، همه چای های کوهی دارای غلظت یکسانی از اسانس ها و آنتی اکسیدان ها نیستند که برای کیفیت آنها بسیار مهم است.

ذکر این نکته ضروری است که سیدریت یکی از گونه های در معرض خطر انقراض است. زیرگونه های دیگر چای کوه یونانی نیز در آلمان به فروش می رسد. اگر می خواهید چای کوه یونانی بخرید، حتما باید به کیفیت ارگانیک توجه کنید، زیرا به ویژه چای های گیاهی اغلب با آفت کش ها آلوده می شوند.

همچنین می توان چای کوهی یونانی را به عنوان verbena – یونانی “Verbena” پیدا کرد.

خواص درمانی بسیاری از این گیاهان دارویی از قدیم الایام توسط پزشکانی مانند بقراط، تئوفراستوس، دیوسکوریدس و جالینوس ستایش و استفاده شده است و زمانی که “انجیل گیاهی” Dioscorides (40-90 پس از میلاد) De Materia Medica در جهان شناخته شد. جایی که آن را پلانتا مدیکا می نامند، در قرن 12 و 13 منتشر شد.

به عربی و لاتین و پس از قرن شانزدهم به آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی و سرانجام به انگلیسی ترجمه شد و اساس دانش گیاه شناسی جهان را تشکیل داد.

آریستوفان کسی بود که اطلاعاتی در مورد فواید و کاربرد گیاهان در قطعات خود ریخت. علیرغم اینکه مردم به داروهای رایج خریداری شده از نزدیکترین داروخانه دسترسی دارند، تا به امروز بسیاری از ساکنان روستاها از گیاهان برای تهیه چای، تنتور و سایر داروهایی که برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود، استفاده می کنند.

گیاهان همچنین در التیام زخم ها به ویژه زخم های ناشی از سلاح های آهنی استفاده می شوند و به دلیل اثرات ضد میکروبی خود به طور گسترده ای شناخته شده اند. برای هزاران سال، بابونه، نعناع، مریم گلی و گیلاس گیاهان دارویی بوده اند که در تهیه عرقیات دارویی در اکثر خانواده های یونانی مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، در سال های اخیر بسیاری از تحقیقات بین المللی بر روی فواید چشمگیر چای کوه متمرکز شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.