کلاه جوشکاری بهترین کالای مدرن و کاربردی

تجهیزات حفاظت فردی صرف نظر از سطح مهارت جوشکاری شما، ضروری است. یک ماسک جوشکاری اخوان یا هود جوشی با کیفیت از ناحیه صورت شما، به ویژه چشم ها در برابر فلاش های کور کننده، اشعه های مادون قرمز و UV ساطع شده از قوس محافظت می کند.

بدون کلاه ایمنی، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض جرقه ها می تواند باعث ایجاد احساس سوزش شدید در چشم ها و حساسیت شدید به نور شود – علائم کلاسیک سوختگی فلاش.

در بدترین حالت ممکن است بینایی خود را به طور کامل از دست بدهید.

یک کلاه ایمنی خوب برای شما یک منطقه دید وسیع با اپتیک شفاف و بدون تابش نور فراهم می کند. تقریباً تمام مدل‌های پایه دارای لنز سایه ثابت هستند. مدل‌های ممتاز بیشتر، فیلتر تاریک‌کننده خودکار را برای به حداقل رساندن تأثیر اشعه‌های مضر بر روی چشم‌های شما ارائه می‌کنند.

اگر جستجوی خود را به شیشه ماسک جوشکاری آلمانی پیشرفته گسترش دهید، پیشنهادات پیشرفته ای مانند سنسورهای قوس متعدد، سوئیچ حالت سنگ زنی خارجی، تنظیم حساسیت به نور را خواهید یافت.

این ویژگی ها در محیط های صنعتی که جوشکاران در طول روز با انواع کاربردهای جوشکاری دستکاری می کنند بسیار مفید است.

قابلیت تنظیم نور یا تاریکی با توجه به کار جوشکاری به طور قابل توجهی خطاها را کاهش می دهد و راحتی چشم را بهبود می بخشد.

برای کمک به شما در انتخاب بهترین کلاه جوشکاری و دستکش جوشکاری ساق بلند متناسب با نیازتان، ویژگی‌های متمایز، مزایا، معایب انواع مختلف کلاه‌های جوشکاری موجود امروزی را شرح خواهم داد.

 

انواع کلاه های جوشکاری بر اساس کارکرد
کلاه های جوشکاری را می توان به طور کلی به دو نوع کلاه ایمنی غیرفعال و کلاه ایمنی تاریک کننده خودکار تقسیم کرد. تمام انواع دیگر در اصل زیر انواع این دو گونه اصلی هستند.

کلاه ایمنی جوشکاری غیر فعال
کلاه ایمنی غیرفعال رایج ترین و پرکاربردترین کلاه ایمنی جوشکاری است. این کلاه‌ها به دلیل انتخاب گسترده از اشکال، طرح‌ها و ساختار مستحکم مورد استقبال قرار می‌گیرند.

کلاه ایمنی جوشکاری غیرفعال
یک کلاه ایمنی غیرفعال باکیفیت در برابر گرمای کور کننده، انتشارات UV و IR، جرقه، دود و اجسام پرنده محافظت می کند. لنزهای روی کلاه ایمنی غیرفعال از یک شیشه سنگین با سایه ثابت، معمولاً سایه شماره 10 ساخته شده‌اند.

اگر در مورد اعداد سایه جوشکاری نمی دانید، در اینجا یک تجزیه سریع وجود دارد-

اعداد سایه های جوشی توانایی فیلتر نور لنز کلاه را نشان می دهد. هرچه این عدد بیشتر باشد، زمانی که قوس فعال است تیره تر می شود. دامنه سایه لنز جوشی از #3 تا #13 است که کمترین عدد بیشترین میزان شفافیت نوری را ارائه می دهد.

اینکه چقدر شفافیت نوری و تیرگی نیاز دارید بستگی به نوع پروژه هایی دارد که روی آن کار می کنید.

پروژه های کم آمپر مانند برش قوس پلاسما، SMAW، لحیم کاری مشعل نیاز به سایه کمتری دارند. در حالی که جوشکاری قوسی تنگستن گازی و شار آمپر بالا برای محافظت کامل از چشم، نیاز به مقدار سایه بالاتری دارد.

این بدان معناست که سایه شماره 10 برای جوشکاری قوس الکتریکی تنگستن گاز، فلز گاز با آمپر متوسط ​​مناسب است.

اگر شما یک جوشکار با تجربه متوسط ​​هستید که در درجه اول با یک آمپر متوسط ​​ثابت کار می کنید، یک کلاه ایمنی جوش غیرفعال با سایه ثابت شماره 10 نیاز شما را کفایت می کند.

انواع کلاه ایمنی جوشکاری غیر فعال و دستکش جوشکاری آرگون
حال، بیایید نگاهی به دو نوع کلاه ایمنی غیرفعال بیندازیم:

کلاه جوشکاری سایه ثابت
همانطور که از نام آن پیداست، کلاه های جوشکاری غیرفعال با سایه ثابت با یک لنز تک سایه که در کاپوت نصب شده است عرضه می شوند.

در حالی که منطقه دید وسیعی را فراهم می کند و بسیار مقرون به صرفه است، نقطه ضعف آن این است که وقتی قوس شروع و متوقف می شود، مجبور خواهید بود مدام هود را بالا و پایین تکان دهید. همچنین، این یک کلاه ایمنی ایده آل برای پروژه های سنگ زنی یا برش پلاسما نیست.

کلاه ایمنی لنز متحرک تاشو
این نوع کلاه ایمنی به شما نیاز دارد که به جای کل پوسته، فقط درب بیرونی را بالا و پایین کنید که فشار گردن را تا حد زیادی کاهش می دهد. هنگامی که پانل را بالا می‌برید، لنز زیر در جای خود باقی می‌ماند تا دید استانداردی را برای شما فراهم کند و به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به تغییر مکان پوسته، جوش خود را بررسی کنید یا سنگ‌زنی کنید.

 • منابع:
  1. Types of Welding Helmets: Details, Pros, and Cons Explained

 • تبلیغات: 
  1. شناسایی کابل کانکتور با روکش پلاستیکی
  2. چند روش برای پولدار شدن در بیست سالگی
  3. کیک خوران بخوانند/ تاثیر خوردن کیک بر روی عصب های مغز
  4. فردی که از موکت ساعت مچی ساخت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.