کنجد سیاه برای لاغری موجب تیرگی پوست صورت می شود

دانه های کنجد سیاه برای لاغری ممکن است سرشار از مقدار قابل توجهی فیبر باشد که یک عنصر مهم در هضم سالم است.

ممکن است شرایطی مانند یبوست و اسهال را کاهش دهد، در حالی که به طور همزمان از سلامت روده بزرگ محافظت می کند و خطر بیماری های گوارشی را کاهش می دهد.

فیبر همچنین برای قلب شما مفید است، زیرا کلسترول خطرناک LDL را از شریان‌ها و رگ‌های خونی خارج می‌کند و در نتیجه به عنوان یک عامل محافظتی در برابر تصلب شرایین، حملات قلبی و سکته عمل می‌کند.

کنجد سیاه ممکن است دیابت را مدیریت کند: دانه های کنجد سیاه ممکن است حاوی منیزیم باشد، یک ماده معدنی مهم که به کاهش شانس دیابت نوع 2 کمک می کند.

همچنین ممکن است فشار خون را تنظیم کند و به بهبود حساسیت به انسولین کمک کند. علاوه بر این، نشان داده شده است که روغن دانه کنجد سیاه ممکن است تأثیر مثبتی بر تأثیر داروهای مختلف مانند گلی بن کلامید در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 داشته باشد.

کنجد

همچنین می توان از کنجد سیاه برای بهبود عملکرد دارو و تنظیم سطح انسولین و گلوکز در بدن استفاده کرد. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله Clinical Nutrition، این فرآیند ممکن است به مدیریت علائم دیابت کمک کند.

ممکن است سلامت استخوان را تقویت کند: در گزارشی که در مجله انجمن شیمی‌دانان نفت آمریکا منتشر شد، آمده است که کنجد سیاه ممکن است غنی‌ترین منبع بسیاری از مواد مغذی معدنی باشد. سطوح چشمگیر مواد معدنی ضروری مانند روی، کلسیم و فسفر می تواند یک تقویت کننده بزرگ برای سلامت استخوان شما باشد.

این مواد معدنی بخش جدایی ناپذیری در ایجاد ماده استخوانی جدید و تقویت و ترمیم استخوان‌های ضعیف شده در اثر آسیب یا شروع شرایط استخوانی ناتوان کننده مانند پوکی استخوان هستند.

ممکن است سلامت دهان را بهبود بخشد: شاید بارزترین اثرات دانه کنجد سیاه، اثرات قدرتمند آن بر سلامت دهان و دندان باشد. روغن کشی با روغن دانه کنجد سیاه ممکن است اثر ضد باکتریایی و قابض قوی بر تمام جنبه های سلامت دهان و دندان داشته باشد.

همچنین با کاهش حضور باکتری استرپتوکوک، یک باکتری رایج که می تواند حفره های دهان و سایر قسمت های بدن شما را خراب کند، ارتباط نزدیکی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.